Etapa a XIX-a a campionatului Seriei a III-a a celui de-al treilea eşalon fotbalistic al ţării, una intermediară, s-a desfăşurat marţi, 3 aprilie 2012, şi a fost, din nou, una cu ghinion pentru echipele prahovene ce au avut meciuri de disputat. Astfel, pe arena de la Clinceni, în deschiderea unui cuplaj, s-au confruntat „gazda” Prahova 2010 Tomşani şi Conpet Ploieşti. Având, din iarnă, un lot peste nivelul Ligii a III-a, Prahova 2010, mutată în judeţul Ilfov de către patronul Radu Călin, a dispus la scor de trupa lui Mugur Bolohan: 4-0 (1-0). Primul a marcat Ungureanu, apoi golgheterul M. Vişan (foto; www.ligab.ro) a înscris primul său gol din această întâlnire, în minutul 55, Bilia (72), din penalti, a făcut 3-0, „dubla” fostului golgheter al Chimiei Brazi consemnându-se în minutul 78.

În vedetă, ex-gruparea lui Vişan, Chimia Brazi, a continuat pasa mai neagră în care se află, fiind învinsă de Inter Clinceni, la limită, 1-0 (0-0), după reuşita lui Florin Răducanu (78). Prahovenii nu au putut astfel profita de remiza albă (0-0) din derbiul rundei, ACS Urban Titu – CS Buftea. Nu numai că jucătorii lui Tavi Grigore nu au putut micşora ecartul care-i despărţea de primele două clasate, ba chiar l-au mai mărit cu încă un punct. Astfel încât, speranţele într-o promovare a unei formaţii din judeţul nostru, în Liga a II-a, scad etapă după etapă. Singura echipă locală mulţumită a fost AFC Filipeştii de Pădure, care s-a ales cu un succes, dar la „masa verde”, adversara, Argeşul Mihăileşti, retrăgându-se din campionat în pauza competiţională de iarnă şi pierzând astfel toate partidele din retur, cu scorul de 3-0. În schimb, a patra formaţie prahoveană din Seria a III-a, CSO Plopeni, a stat, Rapid Clejani părăsind competiţia încă din prima parte a acesteia.

M-am săturat până peste cap de manelişti!

Florin Salam este un artist care apare în topul căutărilor Google înaintea tuturor Florinilor ce

Da, tovarăși, era mai bine „înainte”! Să vă reîmprospătez memoria

Pentru că tot a fost 23 august şi apar pe Facebook tot felul de indivizi care afirmă că  „în

Uimitoarea numire post-retragerea în spate a fostului antrenor principal al Petrolului

Am fost la Popești-Leordeni, sâmbăta trecută, acolo unde Petrolul a câștigat greu, pe final de