A murit Mihai Leu, fost campion mondial de box
Redactia -

Marele sportiv s-a stins din viaţă marţi seara, la vârsta de 57 de ani, după o luptă cu o boală necruţătoare. Acesta era internat la secţia ATI a Institutului Clinic Fundeni din Capitală, în stare gravă.
“Cu profundă durere, anunțăm trecerea în neființă a lui Mihai, în această seară. Un adevărat campion, atât în ringul de box, cât și pe circuitele de motorsport, Mihai a fost mult mai mult decât un sportiv excepțional, a fost un simbol de voință, curaj și pasiune.
Pentru fani, Mihai a fost și va rămâne un model. Un om care a inspirat prin fiecare luptă, prin fiecare cursă și prin demnitatea cu care și-a trăit viața. Pentru noi, pentru familie, un prieten, un soț și un tată minunat.
Moștenirea lui merge mai departe prin toți cei care l-am iubit, l-am susținut și am fost martori la parcursul său unic.
Nu te vom uita niciodată”, este mesajul postat pe pagina sa de Facebook.

![Șoferi periculoși, opriți din trafic: Trei cazuri grave în doar 24 de ore în Prahova Thumbnail [200x250]](https://gazetaph.ro/wp-content/uploads/2025/10/politist-rutiera.jpeg)

![Vineri, Parada lui Moş Crăciun la Vălenii de Munte. Programul târgului de sărbători Thumbnail [200x250]](https://gazetaph.ro/wp-content/uploads/2025/12/parada-craciun-valeni.jpg)