ALEGERI LOCALE 2016: REZULTATE județul Prahova

Redactia -

ALEGERI LOCALE 2016: REZULTATE județul Prahova

Câţi primari au PNL şi PSD în Prahova

Componenţa Consiliului Judeţean Prahova şi a Consiliului Local Ploieşti

Rezultate parţiale alegeri locale Prahova

 

UPDATE 10:00: PSD câştigătorul alegerilor locale – rezultate parţiale

UPDATE 8:00: Florin Constantin – victorie categorică la Vălenii de Munte. Edilul a obţinut 70% din voturi

UPDATE 1:00: Câştigătorii primăriilor prahovene în noul mandat

Primele rezultate din Prahova:

Bucov – Ion Savu, PNL, primar în funcţie, câştigă un nou mandat

Măgurele – Vasilică Diaconu, PNL, câştigă un nou mandat de primar

Vărbilău – Ion Ioniţă, PSD, un nou mandat de primar

Publicitate

Filipeştii de Pădure – Costel Morărescu, PNL,  un nou mandat de primar

Scorţeni – Mihai Neacşu, PNL, un nou mandat de primar

Poseşti – Valentin Spătărelu, PSD, primar în funcţie, un nou mandat de edil

Urlaţi -Marian Măchiţescu, PNL, câştigă un nou mandat

Bănești – George Stoica, PSD, câștigă un nou mandat

 

 

UPDATE 24:30 Adrian Dobre a câştigat Primăria Ploieşti

UPDATE 18:00 Prezenţa la vot în Prahova şi Ploieşti

UPDATE 13:30: Prezenta la vot in judetul Prahova

UPDATE 12:00: Prezenta la vot, conform BEC

UPDATE 10:30: Prezenta la vot in judetul Prahova

UPDATE 8:30: Prezenta la vot in judetul Prahova



Pe aceeasi tema

Alegeri locale 2016: 272 de sesizări privind posibile contravenţii sau infracţiuni

Ce rişti dacă-ţi fotografiezi buletinul de vot

516 candidaţi pentru primăriile din Prahova

Peste 1.000 de polițiști asigură buna desfășurare a alegerilor în Prahova


PLOIEȘTI

Vezi lista candidatilor

CÂMPINA

Prezenta la vot ora 14.00: 22,8%


Azuga

Vezi lista candiatilor

Prezenta la vot ora 14.00: 34,7%

Baicoi

Prezenta la vot ora 14.00: 29,7535 %

Boldesti-Scaieni

Prezenta la vot ora 14.00: 27,3 %

Breaza

Busteni

Mizil

Comarnic

Plopeni

Sinaia

Slanic

Urlati

Valenii de Munte

Prezenţa la vot la Vălenii de Munte, la ora 12.00


Adunați

Albești-Paleologu

Aluniș

Apostolache

Ariceștii Rahtivani

Ariceștii Zeletin

Baba Ana

Balta Doamnei

Bălțești

Bănești

Bărcănești

Bătrâni

Berceni

Bertea

Blejoi

Boldești-Gradiștea

Brazi

Brebu

Bucov

Călugăreni

Cărbunești

Ceptura

Cerașu

Chiojdeanca

Ciorani

Cocorăștii Mislii

Cocorăștii Colț

Colceag

Cornu

Cosminele

Drăgănești

Drajna

Dumbrava

Dumbrăvești

Filipeștii de Pădure

Filipeștii de Târg

Fântânele

Florești

Fulga

Gherghița

Gorgota

Gornet

Gornet-Cricov

Gura Vadului

Gura Vitioarei

Iordăcheanu

Izvoarele

Jugureni

Lapoș

Lipănești

Măgurele

Măgureni

Măneciu

Mănești

Olari

Păcureți

Păulești

Plopu

Podenii Noi

Poiana Câmpina

Poienarii Burchii

Posești

Predeal-Sărari

Provița de Jos

Provița de Sus

Puchenii Mari

Râfov

Salcia

Sălciile

Scorțeni

Secăria

Sângeru

Șirna

Șoimari

Șotrile

Starchiojd

Ștefești

Surani

Talea

Tătaru

Teișani

Telega

Tinosu

Târgșoru Vechi

Tomșani

Vadu Săpat

Valea Călugărească

Valea Doftanei

Vărbilău

Vâlcănești