Alertă Ro-Alert privind răspândirea Covid către locuitorii din zeci de localități prahovene

Daniel Dimache -

Alertă Ro-Alert privind răspândirea Covid către locuitorii din zeci de localități prahovene

Astăzi, ISU Prahova a trimis un mesaj prin sistemul Ro Alert și un mesaj prin sirenele electronice către locuitorii din toate localitățile prahovene care au depășit incidența de 4 la mia de locuitori:

”Atenție! Nivelul de răspândire a noului coronavirus (SARS-COV-2) este unul ridicat, peste 4 la o mie de locuitori. RESPECTAȚI măsurile sanitare pentru a nu vă pune viața în pericol, a dvs. sau acelor din jur. Purtați corect MASCA, acoperind nasul și gura. Păstrați distanța și evitați aglomerațiile. Mențineți IGIENA MÂINILOR, evitați contactul cu suprafețele comune și DEZINFECTAȚI-VĂ după fiecare atingere a unui obiect posibil contaminat. ÎNCURAJAȚI-I și pe cei din apropierea dvs. să respecte cu strictețe regulile!

ISU Prahova”

 

Rata incidentei cumulative a COVID-19 la 1000 locuitori pe localitati (UAT) la data de 19/11/2020, pentru perioada 05/11/2020 – 18/11/2020
     
     
NR.CRT.UATPOPULATIE REZIDENTA
DEPABD 19.10.2020
NR. TOTAL CAZURI NOI
COVID-19
Rata incidentei la 1000 de locuitori
1CORNU4212317,36
2CAMPINA364772426,63
3PLOIESTI22566214886,59
4PAULESTI6983466,59
5SECARIA120175,83
6BREBU7089415,78
7POIANA CAMPINA4993285,61
8ADUNATI1976115,57
9TELEGA5274295,50
10CHIOJDEANCA155585,14
11BLEJOI9396485,11
12LIPANESTI5309275,09
13GORGOTA4869244,93
14BUSTENI9546474,92
15ARICESTII RAHTIVANI8328414,92
16BAICOI18978924,85
17PUCHENII MARI8280404,83
18FLORESTI7902384,81
19SINAIA11248544,80
20MAGURELE4629214,54
21TARGSORU VECHI11267504,44
22BRAZI8447374,38
23BREAZA16181704,33
24BARCANESTI9512414,31
25GORNET2792124,30
26BANESTI5672244,23
27AZUGA4712194,03
28COCORASTII COLT2922113,76
29BUCOV11568433,72
30PROVITA DE SUS192873,63
31RAFOV5559203,60
32PROVITA DE JOS222783,59
33VALENII DE MUNTE13793473,41
34APOSTOLACHE206673,39
35GURA VADULUI210073,33
36COCORASTII MISLII3302113,33
37COSMINELE95633,14
38BERCENI6389203,13
39GHERGHITA191963,13
40ALUNIS3250103,08
41FANTANELE195863,06
42MANESTI3924123,06
43POIENARII BURCHII4636143,02
44COMARNIC11995363,00
45MAGURENI6376192,98
46TINOSU235372,97
47FULGA304192,96
48ALBESTI-PALEOLOGU5453162,93
49BATRANI208562,88
50VALEA CALUGAREASCA10795312,87
51VALEA DOFTANEI6425182,80
52SIRNA4652132,79
53MANECIU10316282,71
54VALCANESTI3707102,70
55PLOPENI8767222,51
56TEISANI359992,50
57PACURETI200152,50
58BOLDESTI-GRADISTEA161142,48
59URLATI11740292,47
60BERTEA301472,32
61BALTA DOAMNEI231852,16
62SALCIILE189342,11
63DRAGANESTI4747102,11
64IORDACHEANU5252112,09
65CEPTURA437992,06
66SLANIC5448112,02
67CIORANI6570131,98
68JUGURENI51011,96
69FILIPESTII DE TARG8285161,93
70MIZIL16107311,92
71GORNET-CRICOV218041,83
72PREDEAL-SARARI223041,79
73CALUGARENI112821,77
74LAPOS113721,76
75FILIPESTII DE PADURE10517181,71
76DRAJNA533591,69
77STARCHIOJD361461,66
78SURANI181431,65
79DUMBRAVESTI363361,65
80PLOPU244541,64
81TOMSANI428871,63
82PODENII NOI499381,60
83CERASU444371,58
84IZVOARELE6413101,56
85COLCEAG455971,54
86STEFESTI225631,33
87SANGERU553671,26
88SOTRILE332441,20
89CARBUNESTI168321,19
90DUMBRAVA449751,11
91TATARU92611,08
92TALEA99811,00
93GURA VITIOAREI603660,99
94SALCIA101610,98
95BABA ANA409040,98
96POSESTI387430,77
97VARBILAU661650,76
98SOIMARI299820,67
99OLARI190610,52
100BALTESTI386320,52
101BOLDESTI-SCAENI1168450,43
102SCORTENI566820,35
103ARICESTII ZELETIN119600,00
104VADU SAPAT161300,00
 JUDET79293533794,26