AUR Prahova: „PSD și Ciolacu reinstaurează dictatura în România”
Redactia -

„Disperați că își vor pierde mandatele și că vor rămâne fără privilegiile de care s-au bucurat zeci de ani, dinozaurii politici din PSD-ul lui Marcel Ciolacu și al lui Ion Iliescu au venit cu ideea comasării alegerilor.
Miercuri, 7 februarie, de la ora 18:00, organizația AUR Prahova va organiza un protest față de acțiunile abuzive, neconstituționale și ilegale ale PSD. Membri și simpatizanți ai AUR, alături de cetățeni, vor aprinde lumânări în fața sediului PSD, în memoria democrației pe care Marcel Ciolacu și actuala coaliție au omorât-o”, transmite AUR Prahova printr-un comunicat de presă.

![Lucrările de modernizare a Spitalului Câmpina au ajuns la ultima etapă Thumbnail [200x250]](https://gazetaph.ro/wp-content/uploads/2026/06/screenshot-2026-06-17-080450.jpg)
![Dezinsecţie şi deratizare în Ploieşti, în iunie. Unde se intervine Thumbnail [200x250]](https://gazetaph.ro/wp-content/uploads/2021/09/dezinsectie-1-ploiesti.jpg)

![Virgiliu Nanu, anunţ despre lucrările la drumul prăbuşit dintre Câmpina şi DN1 Thumbnail [200x250]](https://gazetaph.ro/wp-content/uploads/2026/06/lucrari.jpg)
![Lista străzilor din Ploieşti pe care se lucrează săptămâna aceasta Thumbnail [200x250]](https://gazetaph.ro/wp-content/uploads/2025/11/canalizare.jpg)