Ce rezultate au obţinut pugiliştii ploieştenii la Cupa României

Primăria Municipiului Ploieşti informează că pugiliştii Clubului Sportiv Municipal Ploieşti au obţinut rezultate bune la Cupa României pentru seniori, competiţie desfăşurată la Iaşi.Delegaţia ploieşteană, condusă de către antrenorii Titi Tudor şi Adrian Pârlogea, a fost alcătuită din Gheorghe Jugan (60 kg), Alexandru Gheorghe (60 kg), Roberto Stângă (81 kg) şi Tiberiu Porcoi (+91 kg), toţi cei patru boxeri reuşind să urce pe podiumul de premiere. Astfel, Gheorghe Jugan a intrat în posesia medaliei de argint, după ce a pierdut finala categoriei în faţa lui David Rizoiu (Muscelul Câmpulung), în vreme ce Alexandru Gheorghe, Roberto Stângă şi Tiberiu Porcoi s-au oprit în semifinale, câştigând medaliile de bronz.