Deputatul Cristian Burlacu este candidatul PDL pentru Primăria Sinaia
Redactia -
![Deputatul Cristian Burlacu este candidatul PDL pentru Primăria Sinaia Deputatul Cristian Burlacu este candidatul PDL pentru Primăria Sinaia](https://i0.wp.com/gazetaph.ro/wp-content/uploads/2012/03/burlacu.jpg?fit=958%2C592&ssl=1)
Deputatul PDL Cristian Burlacu este candidatul PDL pentru fotoliul de primar al oraşului Sinaia. Acesta va fi aruncat în luptă de către democrat liberalii prahoveni pentru a-l învinge pe Vlad Oprea, actualul primar şi candidat USL la Primăria Sinaia.
Anunţul a fost făcut astăzi, într-o conferinţă de presă susţinută de către Roberta Anastase la sediul PDL Prahova, conferinţă în care au fost prezentaţi primarii din Colegiile 1 şi 3 Prahova care vor candida pentru un nou mandat. Va fi o luptă strânsă şi interesantă, având în vedere că Vlad Oprea, actualul primar al oraşului Sinaia candidează, deja, pentru cel de-al treilea mandat la conducerea localităţii.