Doi sportivi prahoveni au reprezentat România la Cupa Internaţională de Budokai (MMA)

Mihai Ciobanu -

In data 19.04.2015 a avut loc CUPA INTERNATIONALA DE BUDOKAI (MMA) din GERMANIA ,NURNBERG  delegatia ROMANIEI  a fost prezenta cu un lot de 11 sportivi componenti ai lotului national de SEI BUDOKAI.Judetul Prahova a fost reprezentat de 2 sportivi de la CS AMBITIA MADALIN NEGOI EMIL, CTG – 60,SENIOR avand prima competitie la seniori deoarece pe data de 08.04.2015 a implinit varsta de 18 ani, ocupand locul 1 , in finala intalnind un sportiv din Germania pe care l-a invins cu scorul de 4-0 puncte si Nica Radu ctg 10-12 ani -37 kg unde a intalnit in semifinala un sportiv din Rusia pierzand in fata lui cu un scor de 2-1 astfel ocupand locul 3. La categoria copiii s-a luptat dupa un alt regulament fiind defavorizat sportivul nostru.Lotul Romaniei a fost format din urmatoarele cluburi: CRK BUCURESTI, CS AKATUKI ILFOV  , SEI BUDOKAI GAESTI ,  HONTAI BUCURESTI  si  CS AMBITIA MADALIN. La acest campionat international au fost prezente urmatoarele tari:ROMANIA, GERMANIA ,TURCIA , RUSIA, POLONIA.

Delegatia ROMANIEI a fost condusa de antrenorul lotului national  domnul  comisarul sef  ION GARBEA (sensei).