Hala EcoBurn este inundată cu 300 tone de spumă, pentru stingerea în totalitate a incendiului
Daniel Dimache -
![Hala EcoBurn este inundată cu 300 tone de spumă, pentru stingerea în totalitate a incendiului Hala EcoBurn este inundată cu 300 tone de spumă, pentru stingerea în totalitate a incendiului](https://i0.wp.com/gazetaph.ro/wp-content/uploads/2021/06/incendiu-ecoburn-brazi-5.jpeg?fit=1024%2C576&ssl=1)
Incendiul de la Brazi va mai fumega o perioadă de timp, posibil o săptămână și chiar mai mult, a informat astăzi Inspectoratul pentru Situații de Urgență Prahova.
”Nu mai sunt focare vizibile, exista însă posibilitatea să ardă mocnit la nivelul solului. Ca urmare, la nivelul unității s-a luat decizia de a realiza o inundare a locului cu 9 autospeciale de lucru cu apă și spuma care vor refula peste 300 de tone ( 300.000 l) de apă în două ore” – a mai informat ISU Prahova.
(Foto de la izbucnirea incendiului)