Iată lista primarilor aleşi în localităţile din Prahova, la localele din iunie 2012

Politică

Redactia

Iată primarii aleşi la localele din iunie 2012, în judeţul Prahova. Vom reveni cu lista completă a primarilor prahoveni.

PSD

Ploieşti – Iulian Bădescu

Boldeşti-Scăeni – Constantin Bucuroiu

Mizil – Emil Proşcanu

Vălenii de Munte – Florin Constantin

Cornu – Cornel Nanu

Blejoi – Ion Dumitru

Ceraşu – Dumitru Duca,

Ariceştii Rahtivani – Alexandru Cristea

Vărbilău – Ion Ioniţă,

Păuleşti – Ion Drăguşin

Ciorani – Marin Voicu

Telega – Ilie Gheorghe

Valea Călugărească – Vasilică Neacşu

Ştefeşti – Vasile Tăbăraş

Aluniş – Iulian Bâgiu

Râfov – Paul Cazanciuc

Bertea – Ion Petcu

Adunaţi – Octavian Negotei

Balta Doamnei – Vasile Dascălu

Jugureni – Constantin Marcocean

Puchenii Mari – Constantin Sorin

Băneşti – Gheorghe Stoica,


PD-L

Câmpina – Horia Tiseanu

Băicoi – Ciprian Stătescu,

Buşteni – Emanoil Savin,

Comarnic – Dorian Botoacă

Plopeni – Dragoş Niţă

Filipeştii de Pădure – Costel Morărescu,

Scorţeni – Mihai Neacşu

Ceptura – Gheorghe Pană

Poiana Câmpina – Alin Moldoveanu

Valea Doftanei – Ion Manea

Drăgăneşti – Ion Dumitrache

Proviţa de Jos – Mihai Dumitrescu

Lipăneşti – Robert Nica

Colceag – Gabriel Papainog

Plopu – Adrian Bălănescu

Baba Ana – Ion Dragu

Cocorăştii Colţ – Doru Bardaş

Tinosu – Iulian Gabriel

 

PNL

Sinaia – Vlad Oprea,

Urlaţi – Marian Machiţescu

Breaza – Răzvan Bălăşescu

Slănic – Costea Daneluş

Bucov – Ion Savu

Brazi – Leonaş Radu

Bălţeşti – Ion Radu

Floreşti – Eugen David

Albeşti-Paleologu – Nicolae Popescu

Măneciu – Vasile Cordoş

Podenii Noi – Mihai Alionte

Gura Vitioarei – Gheorghe Tirifon

Berceni – Constantin Bucur

Surani – Lucian Bucur

Poienarii Burchii – Aurel Nedelcu

Dumbrava – Nicolae Bunea

Teişani – Gheorghe Stanciu

Măgureni – Gheorghe Iarca

 

Partidul Verde

Azuga – Constantin Samson


*) Cu litere bolduite am marcat primarii nou aleşi în localităţile prahovene.

Citeste mai departe

Statistici T5
Inline
Inline