Pompierii militari din cadrul Detașamentului 2 de Pompieri Ploiești au solicitați să intervină în această dimineață pentru localizarea și lichidarea unui incendiu care a cuprins o locuință din comuna Olari.
Progresiv, la locul intervenției s-au deplasat 4 autospeciale de stingere cu apă și spumă, un echipaj SMURD și o autospecială de primă intervenție și comandă.
![incendiu olari 1 incendiu olari 1](https://i0.wp.com/gazetaph.ro/wp-content/uploads/2023/11/incendiu-olari-1.jpeg?w=330&h=247&ssl=1)
![incendiu olari 2 incendiu olari 2](https://i0.wp.com/gazetaph.ro/wp-content/uploads/2023/11/incendiu-olari-2.jpeg?w=162&h=122&ssl=1)
![incendiu olari 3 incendiu olari 3](https://i0.wp.com/gazetaph.ro/wp-content/uploads/2023/11/incendiu-olari-3.jpeg?w=162&h=121&ssl=1)
La sosirea echipajelor de pompieri, incendiul se manifesta generalizat la o casă și anexele aferente, pe o suprafață totală de aproximativ 250 mp. Pompierii au depus eforturi pentru a împiedica propagarea flăcărilor și la vecinătăți și au lichidat incendiul în jurul orei 07:20.
Din fericire, acest eveniment nu a fost soldat cu victime. O singură persoană, de sex masculin, a fost asistată la locul evenimentului de către echipajul SMURD deoarece a suferit un atac de panică.
Cauza probabilă de incendiu este în curs de stabilire.