Incendiu la o casă din Măneşti, după explozia unei butelii. O persoană a fost rănită
Redactia -
![Incendiu la o casă din Măneşti, după explozia unei butelii. O persoană a fost rănită Incendiu la o casă din Măneşti, după explozia unei butelii. O persoană a fost rănită](https://i0.wp.com/gazetaph.ro/wp-content/uploads/2022/08/pompieri-incendiu.jpg?fit=750%2C400&ssl=1)
Pompierii militari prahoveni au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit în urma exploziei unei butelii într-o locuință din comuna Mănești, sat Coada Izvorului.
Imediat, la locul indicat s-au deplasat 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD.
La sosirea echipajelor de pompieri incendiul se manifesta într-o cameră de locuit la nivelul izolației de polistiren, fiind lichidat în cel mai scurt timp.
În urma deflagrației, o persoana de sex feminin, în vârstă de aproximativ 40 ani, a fost rănită (arsuri la nivelul feței și al membrelor superioare) și primește îngrijiri medicale la fața locului din partea unui echipaj SAJ Prahova (cu medic), ajuns in sprijin.