Junioarele CSM Ploieşti, în semifinala campionatului naţional de handbal

Echipa de handbal – junioare II a Clubului Sportiv Municipal Ploieşti a obţinut calificarea pentru faza semifinală a Campionatului Naţional, după ce a terminat pe primul loc în clasamentul Seriei C, al cărei ultim turneu s-a desfăşurat, în perioada 28-30 martie a.c., la Buzău.

În cadrul acestui turneu, formaţia ploieşteană, pregătită de către Daniel Gheorghe şi Robert Comendant, a obţinut victorii pe linie, înregistrând următoarele rezultate: 23-19 (12-6) cu CS Axiopolis Cernavodă; 24-12 (13-6) cu CSŞ Călăraşi; 27-15 (15-5) cu LPS „I.B. Soter” Buzău şi 23-16 (12-7) cu CSŞ Constanţa.

Astfel, după competiţia de la Buzău, clasamentul final al Seriei C a fost următorul: 1. CSM Ploieşti (53 puncte), 2. CSŞ Constanţa (50 puncte), 3. CSŞ Călăraşi (20 puncte), 4. CS Axiopolis Cernavodă (16 puncte), 5. LPS „I.B. Soter” Buzău (4 puncte).

Iată şi lotul formaţiei ploieştene: Gabriela Radu, Laura Ivan, Anisa Şerban, Cristina Cristea, Alina Dumitrache, Aura Popescu, Laura Marinică, Iulia Mihaiu, Daniela Vulpe, Roberta Florea, Alexandra Mocanu, Mara Niţă, Ioana Paraschiv, Bianca Marin, Rebeca Mitrică, Ana Maria Vacariu, Cristina Mititelu.