Petrolul a umilit Dinamo

Petrolul a furnizat, sâmbătă, una dintre cele mai mari surprize ale returului, învingând Dinamo cu scorul de 3-1, într-un meci din etapa 25-a din LIga 1. Mai mult, petroliştii au condus în Ştefan cel Mare cu scor de forfait până în ultimele munite ale jocului, când bucureştenii au reuşit golul de onoare. Hamza Younes şi-a continuat seria de meciuri cu gol şi a bifat o reuşită splendidă, din foarfecă, în minutul 59 (foto: GSP). Au mai marcat pentru Petrolul Opriţa (69) şi Boudjemaa (90+1), în timp ce Marius Niculae a redus proporţiile scorului în minutul 90+5. Iată formaţiile care au evoluat în teren:

DINAMO: Bălgrădean – Scarlatache, Luchin, D. Grigore, Pulhac (67 Ţucudean) – L. Rus, D. Kone, C. Munteanu, Curtean – Platini (46 Dănciulescu), M. Niculae. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

PETROLUL: Hamutovski – Străuţ, Linares, Bikana, Maxim – Mustivar, Negru (77 Ben Demia) – Hamza (73 Buhuşi), Boudjemaa, Zerka (46 Osiako) – Opriţa. Antrenor: Gigi Multescu.