Petrolul Ploieşti, remiză la Voluntari: 2-2, rezultat final

Petrolul Ploieşti şi FC Voluntari au încheiat la egalitate, cu scorul de 2-2, partida disputată luni seara, ultimul meci din etapa a cincea a fazei playout a Superligii de fotbal.

FC Voluntari a deschis scorul în minutul 35, cu un şut al lui Marcelo Lopes. În minutul 42, Petrolul a restabilit egalitatea, dintr-un penalty executat de Gicu Grozav. FC Voluntari revine în avantaj în minutul 82, mingea intrând în poarta ploieştenilor după un şut puternic al lui Sigurjonsson. FC Petrolul a egalat din nou, în minutul 88: Doua marchează, arbitrul anulează golul însă acesta este ulterior validat după intervenţia VAR.

Ploieştenii sunt neînvinşi în ultimele trei partide, cu două victorii şi un meci egal.