Pompierii au stins, toată noaptea, un incendiu de gunoi menajer la Bucov
Daniel Dimache -
![Pompierii au stins, toată noaptea, un incendiu de gunoi menajer la Bucov Pompierii au stins, toată noaptea, un incendiu de gunoi menajer la Bucov](https://i0.wp.com/gazetaph.ro/wp-content/uploads/2021/04/incendiu-bucov1.jpg?fit=1600%2C1200&ssl=1)
Ieri, în jurul orei 20.30 pompierii au fost anunțați că a izbucnit un incendiu pe o suprafață întinsă cu gunoi menajer, în Bucov. ISU Prahova a deplasat la fața locului 3 autospeciale de stingere.
Pompierii prahoveni au acționat pe parcursul nopții pentru lichidarea incendiului de la Bucov. Flăcările au cuprins o suprafață de 500 metri pătrați, pe care se aflau gunoaie și mase plastice. Astăzi, dimineață, mai rămăsese la fața locului e o autospeciala care acționa în continuare pentru lichidarea unor focare izolate.