Primăria Ploieşti a premiat cei mai buni elevi pasionați de știință și tehnologie
Redactia -

„Am premiat cei mai buni elevi pasionați de știință și tehnologie, în cadrul etapei naționale a concursului „Științe și Tehnologii”, organizat de Liceul Tehnologic Energetic „Elie Radu” din Ploiești, aflat la a XII-a ediție!
Competiția reunește elevi de gimnaziu și liceu din întreaga țară, care, alături de profesorii lor, au realizat proiecte și lucrări științifice.
Premiile oferite de Primăria Municipiului Ploiești, în valoare de 9.000 lei, au fost înmânate celor mai inovatori tineri, în semn de apreciere pentru dedicarea și ingeniozitatea lor.
Felicitări tuturor!”, transmite Primăria Ploieşti.

![Cadastru gratuit pentru locuitorii mai multor străzi din Ploieşti – Lista Thumbnail [200x250]](https://gazetaph.ro/wp-content/uploads/2026/01/afis-1-scaled.jpg)

![Cursuri și activități dedicate persoanelor cu dizabilități din Ploieşti Thumbnail [200x250]](https://gazetaph.ro/wp-content/uploads/2026/01/cursuri-dizabilitati-ploiesti.jpg)
![Ploieştiul va găzdui Regionala Sud-Est a competiției FIRST Tech Challenge Thumbnail [200x250]](https://gazetaph.ro/wp-content/uploads/2026/01/first-tech-challenge.jpg)