Rata incidenței Covid în localitățile prahovene, între 0 și 8,2 la mie

Daniel Dimache -

Rata incidenței Covid în localitățile prahovene, între 0 și 8,2 la mie
RATA INCIDENTEI CUMULATIVE A COVID-19 PE LOCALITATI (UAT) LA DATA DE 23.11.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDINCIDENTA
PRAHOVATALEA9768,20
PRAHOVACĂLUGĂRENI10907,34
PRAHOVAOLARI18315,46
PRAHOVATELEGA51965,39
PRAHOVAADUNAŢI19495,13
PRAHOVACHIOJDEANCA15234,60
PRAHOVAMĂGURELE45674,60
PRAHOVAAPOSTOLACHE19774,55
PRAHOVABALTA DOAMNEI22684,41
PRAHOVAŞIRNA45574,39
PRAHOVASCORŢENI55724,31
PRAHOVAFULGA29794,03
PRAHOVAGURA VADULUI20383,93
PRAHOVABREBU69303,90
PRAHOVAPOIANA CÂMPINA48993,88
PRAHOVATINOSU23173,88
PRAHOVAVADU SĂPAT15683,83
PRAHOVABĂNEŞTI55103,63
PRAHOVAORAŞ BĂICOI187143,63
PRAHOVAFLOREŞTI77473,61
PRAHOVABLEJOI94363,60
PRAHOVAALBEŞTI-PALEOLOGU53753,53
PRAHOVABABA ANA40133,49
PRAHOVAORAŞ SINAIA109543,29
PRAHOVATEIŞANI35363,11
PRAHOVAMĂNEŞTI38663,10
PRAHOVABĂRCĂNEŞTI94453,07
PRAHOVAORAŞ BREAZA159563,07
PRAHOVABĂTRÂNI20172,97
PRAHOVAFILIPEŞTII DE PĂDURE104312,97
PRAHOVADUMBRAVA44302,93
PRAHOVAMUNICIPIUL PLOIEŞTI2218242,80
PRAHOVAVÂLCĂNEŞTI36562,74
PRAHOVAVALEA DOFTANEI63252,69
PRAHOVAPROVIŢA DE SUS18722,67
PRAHOVAPOIENARII BURCHII45082,66
PRAHOVAMUNICIPIUL CÂMPINA361822,60
PRAHOVAPUCHENII MARI80992,59
PRAHOVAPĂCUREŢI19402,58
PRAHOVACEPTURA42962,56
PRAHOVADUMBRĂVEŞTI35712,52
PRAHOVAORAŞ BOLDEŞTI-SCĂENI115642,51
PRAHOVAPLOPU23962,50
PRAHOVATÂRGŞORU VECHI113552,47
PRAHOVAORAŞ BUŞTENI93402,46
PRAHOVAORAŞ URLAŢI115602,42
PRAHOVARÂFOV53762,42
PRAHOVAGORNET-CRICOV21042,38
PRAHOVAMĂGURENI63052,38
PRAHOVADRĂGĂNEŞTI46722,35
PRAHOVACERAŞU43542,30
PRAHOVAGORGOTA47892,30
PRAHOVAPĂULEŞTI72732,20
PRAHOVAARICEŞTII RAHTIVANI82202,19
PRAHOVASALCIA9232,17
PRAHOVACORNU41742,16
PRAHOVAORAŞ VĂLENII DE MUNTE136192,13
PRAHOVAŞOTRILE32802,13
PRAHOVATOMŞANI42182,13
PRAHOVAFÂNTÂNELE18842,12
PRAHOVADRAJNA52771,90
PRAHOVAORAŞ SLĂNIC52821,89
PRAHOVALAPOŞ10691,87
PRAHOVAPREDEAL-SĂRARI22021,82
PRAHOVAARICEŞTII ZELETIN11021,81
PRAHOVABUCOV116561,80
PRAHOVACOCORĂŞTII COLŢ28761,74
PRAHOVAIORDĂCHEANU51871,74
PRAHOVAORAŞ AZUGA46101,74
PRAHOVAORAŞ COMARNIC117511,70
PRAHOVABRAZI83551,68
PRAHOVASURANI17871,68
PRAHOVAVĂRBILĂU65661,68
PRAHOVAPODENII NOI48581,65
PRAHOVABĂLŢEŞTI37351,61
PRAHOVAVALEA CĂLUGĂREASCĂ107701,58
PRAHOVAIZVOARELE63601,57
PRAHOVAORAŞ MIZIL159451,57
PRAHOVACOLCEAG45211,55
PRAHOVACOCORĂŞTII MISLII32511,54
PRAHOVAORAŞ PLOPENI85781,40
PRAHOVAPROVIŢA DE JOS21861,37
PRAHOVABERTEA29451,36
PRAHOVAŞOIMARI29321,36
PRAHOVAFILIPEŞTII DE TÂRG82651,33
PRAHOVABOLDEŞTI-GRADIŞTEA15441,30
PRAHOVAALUNIŞ31311,28
PRAHOVABERCENI63541,26
PRAHOVASĂLCIILE16831,19
PRAHOVAGURA VITIOAREI59461,18
PRAHOVAMĂNECIU101661,18
PRAHOVAGORNET27651,08
PRAHOVASECĂRIA11740,85
PRAHOVAPOSEŞTI38530,78
PRAHOVALIPĂNEŞTI52440,76
PRAHOVACĂRBUNEŞTI16540,60
PRAHOVASTARCHIOJD35290,57
PRAHOVASÂNGERU55060,54
PRAHOVAGHERGHIŢA19080,52
PRAHOVACIORANI64780,31
PRAHOVACOSMINELE9390,00
PRAHOVAJUGURENI4630,00
PRAHOVAŞTEFEŞTI22270,00
PRAHOVATĂTARU7750,00
JUDET PRAHOVA7807512,52