Rata infectărilor Covid în fiecare localitate prahoveană – 10 noiembrie

Daniel Dimache -

Rata infectărilor Covid în fiecare localitate prahoveană – 10 noiembrie

 

RATA INCIDENTEI CUMULATIVE A COVID-19 PE LOCALITATI (UAT) LA DATA DE 10.11.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDINCIDENTA
PRAHOVASCORŢENI557917,57
PRAHOVATINOSU231814,24
PRAHOVAPĂCUREŢI194313,38
PRAHOVABALTA DOAMNEI227013,22
PRAHOVAGHERGHIŢA191412,54
PRAHOVAGORGOTA479712,09
PRAHOVADUMBRĂVEŞTI358311,72
PRAHOVAAPOSTOLACHE198611,58
PRAHOVATÂRGŞORU VECHI1136111,35
PRAHOVATOMŞANI422211,13
PRAHOVABRAZI837311,11
PRAHOVAIORDĂCHEANU519510,20
PRAHOVATEIŞANI353110,20
PRAHOVAPREDEAL-SĂRARI22039,99
PRAHOVALIPĂNEŞTI52589,51
PRAHOVAMĂGURELE45709,41
PRAHOVABĂRCĂNEŞTI94699,29
PRAHOVABĂNEŞTI55189,24
PRAHOVATALEA9779,21
PRAHOVAORAŞ URLAŢI115659,17
PRAHOVAARICEŞTII ZELETIN11059,05
PRAHOVAPUCHENII MARI81059,01
PRAHOVAMUNICIPIUL PLOIEŞTI2219998,99
PRAHOVAGURA VADULUI20428,81
PRAHOVAPĂULEŞTI72678,81
PRAHOVABLEJOI94408,79
PRAHOVAŞIRNA45638,77
PRAHOVAFLOREŞTI77638,76
PRAHOVAOLARI18318,74
PRAHOVACEPTURA43068,59
PRAHOVAORAŞ BĂICOI187348,59
PRAHOVAORAŞ COMARNIC117718,58
PRAHOVACOLCEAG45268,40
PRAHOVAORAŞ SINAIA109838,38
PRAHOVAVALEA DOFTANEI63258,38
PRAHOVAPOIANA CÂMPINA49108,35
PRAHOVAARICEŞTII RAHTIVANI82148,28
PRAHOVACIORANI65028,15
PRAHOVAVALEA CĂLUGĂREASCĂ107788,07
PRAHOVABUCOV116598,06
PRAHOVAORAŞ BOLDEŞTI-SCĂENI115728,04
PRAHOVACOCORĂŞTII COLŢ28817,98
PRAHOVASURANI17857,84
PRAHOVAORAŞ VĂLENII DE MUNTE136377,77
PRAHOVAFULGA29877,70
PRAHOVATĂTARU7797,70
PRAHOVAVÂLCĂNEŞTI36597,65
PRAHOVABREBU69467,63
PRAHOVAORAŞ BUŞTENI93517,59
PRAHOVAALBEŞTI-PALEOLOGU53937,42
PRAHOVATELEGA52057,30
PRAHOVABERCENI63637,23
PRAHOVAORAŞ BREAZA159717,20
PRAHOVAMUNICIPIUL CÂMPINA362266,96
PRAHOVAPROVIŢA DE SUS18776,93
PRAHOVASECĂRIA11746,81
PRAHOVACOCORĂŞTII MISLII32556,76
PRAHOVALAPOŞ10696,55
PRAHOVAALUNIŞ31326,39
PRAHOVAIZVOARELE63676,28
PRAHOVADRĂGĂNEŞTI46856,19
PRAHOVAMĂGURENI63106,18
PRAHOVAPODENII NOI48566,18
PRAHOVAFILIPEŞTII DE PĂDURE104466,03
PRAHOVABABA ANA40135,98
PRAHOVAPROVIŢA DE JOS21875,94
PRAHOVAORAŞ MIZIL159525,89
PRAHOVAFÂNTÂNELE18865,83
PRAHOVAŞOTRILE32815,79
PRAHOVARÂFOV53855,76
PRAHOVACERAŞU43635,73
PRAHOVAMĂNEŞTI38665,69
PRAHOVADUMBRAVA44305,42
PRAHOVASĂLCIILE16845,34
PRAHOVABĂLŢEŞTI37415,08
PRAHOVAORAŞ PLOPENI86004,77
PRAHOVABERTEA29454,75
PRAHOVASÂNGERU55124,72
PRAHOVAFILIPEŞTII DE TÂRG82744,71
PRAHOVAGORNET27704,69
PRAHOVAPOIENARII BURCHII45164,65
PRAHOVACHIOJDEANCA15244,59
PRAHOVAPLOPU23994,59
PRAHOVAORAŞ AZUGA46184,55
PRAHOVAGURA VITIOAREI59614,53
PRAHOVAVADU SĂPAT15724,45
PRAHOVACORNU41814,31
PRAHOVACĂRBUNEŞTI16644,21
PRAHOVABĂTRÂNI20193,96
PRAHOVAPOSEŞTI38613,89
PRAHOVAGORNET-CRICOV21073,80
PRAHOVAMĂNECIU101713,74
PRAHOVACĂLUGĂRENI10943,66
PRAHOVAORAŞ SLĂNIC52893,59
PRAHOVASALCIA9273,24
PRAHOVABOLDEŞTI-GRADIŞTEA15483,23
PRAHOVADRAJNA52863,22
PRAHOVACOSMINELE9393,19
PRAHOVAVĂRBILĂU65733,19
PRAHOVAADUNAŢI19523,07
PRAHOVASTARCHIOJD35301,98
PRAHOVAŞTEFEŞTI22281,80
PRAHOVAŞOIMARI29331,70
PRAHOVAJUGURENI4610,00
JUDET PRAHOVA7816237,85