Rata infectărilor Covid în fiecare localitate prahoveană – 19 noiembrie

Daniel Dimache -

Rata infectărilor Covid în fiecare localitate prahoveană – 19 noiembrie
RATA INCIDENTEI CUMULATIVE A COVID-19 PE LOCALITATI (UAT) LA DATA DE 19.11.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDINCIDENTA
PRAHOVATALEA9779,21
PRAHOVASCORŢENI55738,07
PRAHOVAAPOSTOLACHE19807,58
PRAHOVACĂLUGĂRENI10947,31
PRAHOVAPĂCUREŢI19406,70
PRAHOVAGURA VADULUI20426,37
PRAHOVABALTA DOAMNEI22696,17
PRAHOVATELEGA51986,16
PRAHOVAFLOREŞTI77585,80
PRAHOVALAPOŞ10695,61
PRAHOVAMĂGURELE45675,47
PRAHOVADUMBRĂVEŞTI35755,31
PRAHOVABĂNEŞTI55095,26
PRAHOVAORAŞ BĂICOI187175,13
PRAHOVABLEJOI94365,09
PRAHOVAVALEA DOFTANEI63245,06
PRAHOVABREBU69425,04
PRAHOVAOLARI18354,90
PRAHOVAPOIANA CÂMPINA49064,89
PRAHOVATEIŞANI35344,81
PRAHOVAPROVIŢA DE SUS18754,80
PRAHOVAFULGA29774,70
PRAHOVABABA ANA40144,48
PRAHOVAVADU SĂPAT15694,46
PRAHOVAPUCHENII MARI81004,44
PRAHOVAGORGOTA47874,39
PRAHOVAFILIPEŞTII DE PĂDURE104384,31
PRAHOVATINOSU23184,31
PRAHOVAALBEŞTI-PALEOLOGU53814,27
PRAHOVATOMŞANI42204,27
PRAHOVACEPTURA43054,18
PRAHOVAGHERGHIŢA19124,18
PRAHOVAADUNAŢI19504,10
PRAHOVAVÂLCĂNEŞTI36594,10
PRAHOVAORAŞ BREAZA159634,07
PRAHOVABRAZI83674,06
PRAHOVADUMBRAVA44294,06
PRAHOVACOLCEAG45243,98
PRAHOVAMUNICIPIUL PLOIEŞTI2219053,96
PRAHOVAMUNICIPIUL CÂMPINA362033,95
PRAHOVAŞIRNA45533,95
PRAHOVAORAŞ SINAIA109643,83
PRAHOVACOCORĂŞTII COLŢ28813,82
PRAHOVAORAŞ BUŞTENI93453,75
PRAHOVABERTEA29443,74
PRAHOVAORAŞ BOLDEŞTI-SCĂENI115663,72
PRAHOVAARICEŞTII ZELETIN11023,63
PRAHOVAORAŞ URLAŢI115593,63
PRAHOVAPREDEAL-SĂRARI22043,63
PRAHOVABĂRCĂNEŞTI94543,60
PRAHOVAPĂULEŞTI72693,58
PRAHOVAPOIENARII BURCHII45133,55
PRAHOVAARICEŞTII RAHTIVANI82253,53
PRAHOVABĂLŢEŞTI37403,48
PRAHOVAORAŞ COMARNIC117673,48
PRAHOVABĂTRÂNI20173,47
PRAHOVASECĂRIA11743,41
PRAHOVAŞOTRILE32813,35
PRAHOVAORAŞ MIZIL159483,32
PRAHOVAIZVOARELE63633,30
PRAHOVACHIOJDEANCA15233,28
PRAHOVACIORANI64863,24
PRAHOVALIPĂNEŞTI52463,24
PRAHOVASALCIA9273,24
PRAHOVAORAŞ VĂLENII DE MUNTE136203,23
PRAHOVATÂRGŞORU VECHI113543,17
PRAHOVACORNU41783,11
PRAHOVAIORDĂCHEANU51903,08
PRAHOVARÂFOV53782,98
PRAHOVAPLOPU23982,92
PRAHOVAGORNET-CRICOV21042,85
PRAHOVAMĂNEŞTI38672,84
PRAHOVABUCOV116562,83
PRAHOVAORAŞ AZUGA46132,82
PRAHOVASURANI17852,80
PRAHOVASÂNGERU55122,72
PRAHOVAMĂGURENI63062,70
PRAHOVAORAŞ SLĂNIC52852,65
PRAHOVABOLDEŞTI-GRADIŞTEA15462,59
PRAHOVADRĂGĂNEŞTI46782,57
PRAHOVATĂTARU7782,57
PRAHOVAALUNIŞ31292,56
PRAHOVAMĂNECIU101722,46
PRAHOVAFILIPEŞTII DE TÂRG82662,42
PRAHOVACĂRBUNEŞTI16602,41
PRAHOVABERCENI63522,36
PRAHOVACERAŞU43582,29
PRAHOVAVĂRBILĂU65682,28
PRAHOVAVALEA CĂLUGĂREASCĂ107732,13
PRAHOVAFÂNTÂNELE18842,12
PRAHOVAORAŞ PLOPENI85902,10
PRAHOVACOCORĂŞTII MISLII32521,85
PRAHOVAPODENII NOI48551,85
PRAHOVAPROVIŢA DE JOS21861,83
PRAHOVAŞOIMARI29331,70
PRAHOVAGURA VITIOAREI59521,68
PRAHOVADRAJNA52811,51
PRAHOVASĂLCIILE16841,19
PRAHOVACOSMINELE9391,06
PRAHOVAPOSEŞTI38600,78
PRAHOVAGORNET27690,72
PRAHOVASTARCHIOJD35310,57
PRAHOVAJUGURENI4610,00
PRAHOVAŞTEFEŞTI22270,00
JUDET PRAHOVA7811223,73