Rectorul UPG Ploiești, Alin Diniță, și-a ales prorectorii cu care va face echipă
Daniel Dimache -
![Rectorul UPG Ploiești, Alin Diniță, și-a ales prorectorii cu care va face echipă Rectorul UPG Ploiești, Alin Diniță, și-a ales prorectorii cu care va face echipă](https://i0.wp.com/gazetaph.ro/wp-content/uploads/2022/11/prorectori-upg.jpg?fit=826%2C437&ssl=1)
Rectorul UPG Alin Diniță, ales ieri de Comunitatea Academică a universității ploieștene, și-a făcut publică echipa cu care va conduce instituția.
”Cei doi prorectori aleși de dl Rector Alin Diniță sunt doua doamne: conf. univ. dr. ing. Popovici Daniela (decan Tehnologia Petrolului și Petrochimie) și lect. univ. dr. Brezoi Alina (prodecan Facultatea Științe Economice). Este o echipă formată din tinere cadre didactice, care și- au confirmat în timp valoarea profesională și managerială”, ne-a comunicat purtătorul de cuvânt al UPG Ploiești, conf. univ. dr. Mirela Dulgheru.
Rectorul Alin Diniță (46 de ani) este cel mai tânăr rector din istoria UPG.