Se montează 44 de staţii de încărcare pentru maşinile electrice, în Ploieşti
Redactia -

A început montarea în cartierele Ploieștiului a 44 de stații de încărcare a mașinilor electrice. Montarea acestora și operarea lor se va face de către Termo Ploiești, a anunţat primarul Mihai Poliţeanu.
„Numărul mașinilor electrice a început să crească și în Ploiești, ca de altfel în toată țara. Încărcarea acestora este o nevoie în creștere și e important să asigurăm infrastructura necesară și la nivel de autoritate locală, nu doar al operatorilor privați. E o miză nu doar de mobilitate urbană, ci și de mediu”, transmite edilul.
Publicitate





