Curăţenie cu deţinuţi pe Dâmbu

Redactia -

Curăţenie cu deţinuţi pe Dâmbu

„A început defrișarea și curățenia pe acest an a Dâmbului. Ca și anul trecut, lucrăm cu ajutorul persoanelor private de libertate. Mulțumesc public domnului Director al Penitenciarului Ploiești, Doru Florin COȘMAN, și colegilor dumnealui, precum și persoanelor private de libertate care fac această muncă în folosul comunității ploieștene.

Astăzi a fost prima zi, scurtată de ploaia care a venit peste Ploiești. Continuăm în zilele și săptămânile care urmează, nu e muncă ușoară. În acest timp, așteptăm în următoarele două luni răspuns de la ADR Sud-Muntenia dacă proiectul de transformare a pârâului Dâmbu va intra la finanțare europeană”, a transmis primarul Ploieştiului, Mihai Poliţeanu.